A magyar jobboldal rendre lehetőséget biztosít a magyarországi baloldalnak, hogy vizsgálja felül a dogmatikusan, a nemzetközi hálózati erők kényszerítő befolyása miatt elfoglalt liberális-progresszív álláspontját, és álljon végre a többség elvárásai és a nemzeti érdek mellé. A hazai konzervatív tábor így tett a rezsicsökkentés, a migrációs válság, a gyermekvédelem, és most az orosz-ukrán háború ügyében is.

Háború és béke új front-, és védelmi vonalakat nyitott a magyar belpolitikában is. A 2022-ben kipattant orosz agresszió a politikai élet szereplőit háborúpárti héjákra és azonnali tűzszünetet követelők táborára hasította ketté. Előbbieket a magyarországi baloldal és propagandamédiája, utóbbiakat a magyar jobboldalon találhatjuk meg. A kormánypárti többséget biztosító Fidesz és a KDNP frakcióvezetője a háború kipattanásának első évfordulóján egy közös határozati javaslatban fogalmazták meg a magyar nemzeti érdeket, ami jelenleg egyetlen szóban sűrűsödik össze: békét!

Békét mihamarabb - üzeni a pénteken végszavazásra került határozati javaslat, amit a baloldal újfent elutasított. Pedig ez a javaslat egy újabb lehetőséget teremtett a magyarországi baloldalnak, hogy kiléphessen végre pózzá merevedett dogmáiból, ám tagjai mégsem éltek ezzel a lehetőséggel. A magyarországi baloldal tehát folytatja 2022 február 24-én elkezdett, egyébként súlyos és brutális vereséget eredményező politikáját, így továbbra is támogatja és ösztönzi a további szankciókat, fegyverszállításokért és így eszkalációért kardoskodik, és cinikusan fitymálja a magyar jobboldal tűzszüneti kívánalmát és békesürgetését.

A baloldal háború- és szankciópárti nyilatkozatai gyakorlatilag a végtelenségig sorolhatók:

  • "Itt lenne a legfőbb ideje, hogy Magyarország megkezdje a direkt fegyverszállításokat." (Tordai bence, Párbeszéd) Bedő Dávid, Momentum: azért nem szavazzuk meg a békepárti nyilatkozatot, mert abban szerepel a fegyverszállítások elutasítása (ATV).
  • "A fegyverszállításokat is támogatnám, amennyiben a NATO és az EU e mellett döntene." (Márki-Zay Péter)
  • "hogyha a NATO úgy dönt, akkor akár katonait is." (Márki-Zay Péter)
  • "Benne van a szövegben, hogy Ukrajnának joga van az önvédelemhez. Na de, ha nem kapnak fegyvert, akkor hogyan védjék meg önmagukat?" (Gréczy Zsolt, Demokratikus Koalíció)
  • "4. Biztonsági és becsületbeli kötelesség Ukrajna támogatása.
    5. A magyar kormány aljas, Putyin-barát politikája szégyenletes. Békepártisága Putyin diktálta békét takar.
    6. Magyarországnak kötelessége lenne egyértelműen támogatni Ukrajna honvédő háborúját.
    7. Ki kell űzni az oroszokat Ukrajnából. Ez a háború végső célja." (Gyurcsány Ferenc, Demokratikus Koalíció)
  • "hazudnak akkor, amikor azt állítják, hogy itt az energiapiacért a szankciók a felelősek"
  • "Nincs olyan, hogy szankciós infláció!" (Szabó Tímea, Párbeszéd)
  • "Magyarország a NATO és az Európai Unió elkötelezett tagja, és ennek megfelelően is cselekszik. Támogatja Ukrajnát minden olyan EU- és NATO-körben közösen megállapodott eszközzel" (Párbeszéd, békepárti határozati javaslathoz benyújtott módosító)

Hiába azonban a 2022-es választások baloldal szempontjából letaglózó eredménye, hiába az azóta napvilágra jutott pontos és hiteles közvélemény-kutatások, hogy a magyarok óriási többsége azonnali tűzszünetet és béketárgyalásokat akarnak az embertelen agresszió és öldöklés lezárása érdekében, a magyarországi baloldal azóta sem nem adja fel politikáját, nem gyakorol önvizsgálatot, nem tanúsít önmérsékletet, és továbbra sem áll a magyar nemzeti érdek és a társadalmi többség mellé. Nem állnak a háború helyett a béke oldalára. A dolog pikantériája, hogy a magyarországi baloldal - ahogyan nemzetközi elvtársaik is -, nem csupán a nemzeti érdekekkel, hanem a világ óriási többségével áll szemben: a béke ugyanis minden nagy és meghatározó kultúrában és civilizációban magasabb rendű érték, mint a háború.

A pénteki, békepárti javaslatról szóló végszavazáson kristálytisztán kiderült: a baloldali ellenzék képviselői leszólják, majd leszavazzák a békeköveteléseket, támogatják a vágtató inflációt okozó brüsszeli szankciókat, és a konfliktus békés rendezése helyett továbbra is a fegyverszállítások fokozását akarják. A baloldal álláspontja elég egyértelmű: "mi lenni remek háború, ők csúnya béke".

Sokáig csak sejtéseink lehettek arról, mi áll a baloldali ellenzék háborúpártisága mögött. 

Egy régi mondás útbaigazít bennünket: eszerint a titok addig marad rabul ejtve, amíg azt megőrizzük. Azonban ahogy a titok kiderül, a titok az eredeti gazdáját ejti foglyul.

Pontosan ez történt a magyarországi baloldallal. Hónapokig próbálták rejtegetni a titkot, hogy nemzetközi, globalista, amerikai szélsőbaloldali erők és a nyílt társadalom hálózata milliárdokat pumpált a kampányukba annak érdekében, hogy a hatalmat átvéve maradéktalanul igazodjanak a nyugati fősodor elvárásaihoz, úgy a háború, mint a migráció, vagy éppen az LMBTQIA+érzékenyítés tekintetében.

Csakhogy a gépezetbe porszem került. A titok lelepleződött, ország-világ előtt kiderült, a magyarországi baloldal nem a maga ura, mert a magyarországi baloldalt a globalista erők lefizették. A titok napvilágra kerülése tehát foglyul ejtette a magyarországi baloldalt, mely ezzel a guruló dollárok rabjává vált.

Ezért nem szavazták meg a békepárti javaslatot, és ezért mulasztották el újra, hogy a nyugati, fősodratú elvárásokkal szemben egyszer az életben a béke, a nemzeti érdek, és a társadalmi többség mellé álljanak.