Hűséges olvasóink jól tudják már, hogy genderelméletet propagáló műsorok nélkül elképzelhetetlen a modern szórakoztatás. Ezen felbátorodva indítja el a Discovery+ új műsorát, melyben tinédzserkorú drag queenek útját kísérhetjük majd figyelemmel.

Manapság már meglehetősen kirekesztő azt állítani, hogy csak a nők szülhetnek. Elég a terhes férfi emojikra gondolni. Egy transznemű biológia tanár viszont a petesejtek kizárólagos „birtoklásától” is megfosztaná a nőket, mert szerinte nem szabad a fogantatást csupán a gyengébbik nemhez kötni.

A genderőrület már a divatban is hódít. Most az Egyesült Királyságban jelentek meg olyan fehérneműk, amik már négyéves kortól lehetővé teszik a fiúknak, hogy elrejtsék nemi szervüket. A probléma ezzel többek között az, hogy ez a gyakorlat meddőséget okozhat.

A szólásszabadság biztosítása az Egyesült Államok első alkotmánymódosításával került be az amerikai alkotmányosság alappillérei közé. Azonban, ha New Yorkban akar valaki cikket írni transznemű emberekről, azt nem teheti akárhogy. A New York Post munkatársai is ezzel szembesültek, mikor ideológiai fejtágításra kötelezték őket.

E heti PC-szemlénkben olvashatnak még a szemétbe dobott republikánus e-mailekről, a nemi identitást minden más elé helyező oktatásról, a kanadai LMBTQ-lobbi előretöréséről, valamint az imádkozó fociedző jogi perpatvaráról. 

Rajta hát!




Spammelte a Google a republikánusokat

A szövetségi szinten működő republikánus bizottságok panaszt nyújtottak be a Szövetségi Választási Bizottsághoz. Az Észak-Karolinai Állami Egyetem Számítástechnikai Tanszékének kutatói ugyanis megállapították: a Google Gmail rendszere jóval nagyobb arányban jelölte meg spamként a republikánus jelöltektől érkező e-maileket, mint a demokrata jelöltekét. Az egyetem kutatásainak eredményét „Bepillantás a 2020-as amerikai választások során az e-mail spamszűrő algoritmusainak politikai elfogultságába” címmel tette közzé. A kutatás három e-mail szolgáltatót vizsgált: a Google-t, az Outlookot és a Yahoot. Az eredmények megdöbbentőek, mindhárom szolgáltatás mutatott némi eltérést. Az Outlook 27 százalékkal többször jelölte meg spamként a demokraták levelét, mint a republikánusokét, a Yahoo pedig körülbelül 14 százalékkal többször rakta spambe a demokraták e-mailjeit. Ezzel szemben a Gmail 820 százalékkal magasabb arányban jelölte meg spamnek a republikánusok e-mailjeit. Az érintettek panaszukban kiemelték: a Google spamszűrése irdatlan mennyiségű e-mailt irányított el a republikánus jelöltektől, így azok jelentős mennyiségű kampányadománytól eshettek el.






A Discorvery+ drag queen műsort indít

A Discovery+ streaming szolgáltató júniusban új műsort mutat be, melyben tini drag queeneket láthatunk, amint egy coloradói műsorukra készülnek. A „Generation Drag” névre keresztelt műsor öt tinédzser drag queen és családjuk mindennapjait mutatja be, ahogyan a „Dragutante” nevű LMBTQ- műsorukra készülnek. A műsor producere a korábbi szupermodell, Tyra Banks. Howard Lee, a TLC Streaming and Network Originals elnöke a sorozatot a „szívből jövő és örömteli felnőtté válás sorozatának” nevezte. Jason Lee szerint a sorozat „egy olyan elképesztően tehetséges tinédzsercsoportot ünnepel, akik kreativitásukat, szenvedélyüket és tehetségüket helyezik a középpontba”. Hozzátette: „Történetük inspirációt ad arra, hogy bárki bármilyen életkorban kifejezze magát.” A Youtube-on lévő előzetesben az egyik szereplő arról beszél, hogy már 13 évesen drag queen lett. „Felveszem a parókát és a sminket, és teljesen más vagyok” - fogalmazott a fiú. Ráadásul a trailer egyik jelentében a műsor egy transznemű sztárja arról beszél, hogy megkérte a szülőket, hogy távolítsanak el egy régi családi fotót, amelyen a gyermek még fiúként látható. A Dragutante honlapján a célközönséget 8 és 18 éves kor közt jelölték meg, tehát kiskorúaknak szánják a műsort.


A petesejtek nem csak nőktől származhatnak

Egy transznemű biológia tanár egy online beszélgetés keretén belül azt mondta kollégáinak, hogy a petesejteket többé ne kössék a nőkhöz. Sam Long javasolta, hogy a női nem helyett inkább a nemi szervekre hivatkozzanak, jelen esetben a petefészekre. Meglátása szerint ez a terminológia sokkal „befogadóbb”. Az erről készült videót a Libs of TikTok osztotta meg Twitter oldalán. Ráadásul az online megbeszélésen jelen volt Christian Rhodes, az amerikai Oktatási Minisztérium egyik vezető tanácsadója is. „Az osztálytermünkben ragaszkodnunk kell a befogadó nyelvezethez minden beszélgetésben” – írta a transznemű biológia tanár. Szerinte a biológia nyelvezetének „megtisztításával” támogatni tudják a transznemű és nembináris tanulókat. Hozzátette, hogy a petefészek kifejezéssel elismernék azt, hogy nem csak a nők szervezete hozhat létre petesejteket. A felvétel nagy aggodalmat keltett a Twitteren. Mark Hemingway, a RealClearInvestigations vezető írója kommentjében így fogalmazott: „Ez a személy biológia tanár, és kifejezetten a téma pontatlan és megtévesztő módon történő tanítását javasolja.” Delano Squires, a Blaze munkatársa pedig azt írta: „Itt van egy biológia tanár, aki a tudományt politikai ideológiával helyettesíti.”






„Nemi identitás” mindenek felett!

A Los Alamitos Egyesített Iskolai Kerület kilencedikes diákjainak szóló nemi és szexualitási leckét tették közzé a Twitteren, amelyből kiderült, mit tanítanak a diákoknak a téma kapcsán. Az Ian Prior által közzétett képernyőfelvételeken az látszik, hogy a tananyag szerint a diákok számára fontos megérteni a szexualitást, mert az hozzájárul a „tisztelet kultúrájának megerősödéséhez” és „csökkentheti az iskolai megfélemlítéseket, zaklatásokat és erőszakot”, egyben segít, hogy „jobban megértsék egymást és önmagukat.” Az egyik dián az olvasható, hogy a genderidentitás jelentésé nem más, mint „az ember legbensőbb fogalma. Férfi, nő, mindkettő vagy egyik sem keveréke – hogyan látják magukat az egyének, és minek nevezik magukat.” Hozzáteszik, hogy a nemi identitás lehet azonos vagy eltérő a születési nemhez képest. A tananyag azt is kifejti, hogy a nemi diszfória „az ellenkező nemmel való azonosulás erős, tartós érzése, és a saját nemmel kapcsolatos kényelmetlenség, amely jelentős szorongást vagy károsodást eredményez”. A lecke különböző szexuális irányultságokat is ismertet, beleértve a heteroszexuális, homoszexuális, biszexuális és aszexuális beállítottságot is.



Pozitív diszkrimináció az LMBTQ-közösségnek

A kanadai Waterloo Egyetem a közelmúltban bejelentette, hogy megnyit egy professzori állást, a pozícióra pályázni azonban csak bizonyos csoportokkal azonosulók jogosultak. Az egyetem Környezettudományi Karának állására ugyanis csak nők, transzneműek, nembinárisak vagy kétszelleműek jelentkezhetnek. A „két szellem” egy indián kifejezés, amely lazán korrelál a „nembináris” kifejezéssel. A Fox News szerint „a jelentkezőket arra kérik, hogy töltsenek ki egy önazonosító űrlapot, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy a jelentkező a négy kategória valamelyikébe tartozik.” Az egyetem honlapja így folytatja: „Mivel ez egy különleges lehetőség a négy kijelölt csoport tagjainak, a jelentkezők önazonosítási adatait a szűrés és mérlegelés céljaira használjuk fel.” Az egyetem az Ontariói Emberi Jogi Kódexre hivatkozva alkalmaz diszkriminációt. A kódexnek ugyanis van egy rendelkezése, amely lehetővé teszi a preferenciális bánásmódot „a nehézségekkel, gazdasági hátrányokkal, egyenlőtlenséggel vagy diszkriminációval küzdő emberek megsegítésére.”



Győzött a pályán imádkozó edző

Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bíróságán kötött ki az az ügy, melyben egy fociedző perelte Washington állam tankerületét. Joseph Kennedy azért veszítette el az állását, mert az 50 yardos vonalnál nyilvánosan imádkozott. Kennedy azzal érvelt, hogy a Bremerton Tankerület megsértette a szabad vallás- és a szólásszabadsághoz fűződő alkotmányos jogait, amikor megbüntették, mert nem tartotta be a „demonstratív vallási tevékenységet” tiltó irányelveket. A tankerület ügyvédei azonban azzal válaszoltak, hogy az edző közalkalmazottként dolgozott, amikoris a focimeccsek után a pályán imádkozott, és a játékosok nyomást éreztek, hogy csatlakozzanak hozzá. Paul Clement, aki Kennedyt képviselte, emlékeztetett, hogy a profi ligában is történtek már hasonló akciók sztárjátékosok részéről, mégsem részesültek semmilyen retorzióban. Ezután egy heves, kétórás vita alakult ki, ahol több minden előkerült, többek közt a himnusz alatt való letérdelés kérdése is. Végül a testület 6-3 arányban az edzőnek adott igazat. Így lehetőség nyílt arra, hogy az imádkozást szélesebb körben elfogadják az állami iskolákban.




Meddőséget okozó fehérneműt készít a transznemű divattervező

Gyermekbántalmazással vádolnak egy transznemű fehérnemű-tervezőt, amiért olyan nadrágot adott el, amely négyéves fiúk nemi szervét hivatott „lelapítani”. Az orvosok arra figyelmeztettek, hogy a fehérnemű, amely „a medence oldalprofilját simítja”, meddőséget okozhat. A ruhadarabokat a Carmen Liu cég tervezte, melyet a transznemű egykori balett-táncos alapított. Liu úgy reklámozta a terméket, mint „az Egyesült Királyság első lesimító és elrejtő fehérneműje”. A legkisebb méret négyéveseknek szól, a legnagyobb tinédzserek számára érhető el. A cég a weboldalán a „gyerekeknek” szóló részben ezt írja: „A Carmen Liu Kids a transznemű lányokkal és a nembináris gyerekekkel tart útjuk során. Mi vagyunk a világ első társasága, amely meghallgatja azokat a gyerekeket, akiknek szükségük van ránk.” A brit felsőház egyik tagja szerint a termékek forgalmazása bűncselekmények minősül. Nicholson bárónő azt mondta: „Igazán meg vagyok rémülve. Ezeknek a termékeknek a gyártói, eladói és forgalmazói megszegik a gyermekjogi törvényt, és súlyosan visszaélnek a Nemzeti Egészségügyi Szolgálat gyermekekre vonatkozó egészségügyi kritériumaival.”





Genderképzésre kötelezték az újságírót

Szexuális zaklatással kapcsolatos tréningre kötelezte a New York Post munkatársait New York város önkormányzata. A képzésen azt kell megtanulniuk az újságíróknak, hogyan beszéljenek a transznemű és a nembináris emberekről. A New York Post rovatvezetője, Karol Markowicz azt mondta, hogy szexuális zaklatással kapcsolatos tréningen kellett részt vennie, mert New York-i székhelyű irodáknak ír. Az újságíró a Twitteren közzétette a képzés anyagát. Eszerint egy jelenetet kellett végignézniük, melyben színészek játszanak transznemű és nembináris embereket. „Nincs értelme annak, hogy a szexuális vágy „a nemhez kapcsolódik”, ha valaki lehet mindkét nemhez tartozó, vagy nem is lehet neme” – kommentálta Markowicz a szexuális zaklatásról szóló diára utalva. A videón ugyanis szerepel egy olyan jelenet, ahol egy homoszexuális férfi tesz „sértő megjegyzést” női kollégájának testére. „Nem szükséges a szexuális vonzalom ahhoz, hogy a viselkedés szexuális zaklatásnak minősüljön” - magyarázza a videó. A lap másik munkatársa, David Marcus így kommentálta az esetet: „New York városa úgy döntött, hogy ahhoz, hogy újságíróként és íróként gyakorolhassam jogaimat, át kell vennem a transz ideológiájukat. Ez szabadságellenes, tudományellenes és helytelen.”